Adsense Hesabınızın Kapatılmasını Nasıl Önlersiniz?

O zamandan bugüne arama motorlarında tartışmasız lider olan Google, arama motorlarının kalitesine ve alaka düzeyine büyük önem vermektedir. Özellikle şimdi şirket kamu malı olduğu için. Motorlarının hissedarlarını ve kullanıcılarını mutlu etmek için döndürülen sonuçların kalitesine son derece önem verilmektedir.

Aynı nedenle, Adsense ve diğer reklam biçimlerinde kasıtlı veya kasıtsız olarak yanlış şeyler yapmak, ciddi bir ceza ile sonuçlanacak, yasaklanmanıza ve hatta hesabınızın kapatılmasına neden olabilir. Yanlış yapanları aynı şeyleri tekrar yapmaktan alıkoymak için yapılan iyi bir eylem gibisi yoktur.

Bu yüzden Adsense’de kariyer yapmayı düşünenler için sadece daha fazla kazanç elde etmek için kullanacağınız stratejileri düşünmeyin. Gerçekten dahil olmadan önce bazı şeyleri düşünün.

Gizli metinler. Reklam sayfanızı küçük okunacak kadar küçük, arka plan ile aynı renge sahip metinlerle doldurmak ve yalnızca zengin anahtar kelimeler içeriği ve kopyası ile yüklemek amacıyla css kullanmak, size bağlantı gizleyenlere verilen bir ceza ödülünü kazandıracaktır.

Sayfa gizleme. Ziyaretçilerinizin göreceği sayfadan farklı bir sayfanın botlarına hizmet vermek için tarayıcı veya bot koklayıcıları kullanmanın yaygın bir uygulaması vardır. Bir insan kullanıcının asla göremeyeceği bir bot içeren bir sayfa yüklemek kesin bir hayır-hayırdır. Bu, istediğiniz bir şeye tıklamaları için onları kandırıyor, ancak gitmek istemeyebilirler.

Çoklu gönderimler. Alan adınızın ve sayfalarınızın birden çok kopyasını göndermek, uzak durmanız gereken başka bir şeydir. Örneğin, bir Adsense URL’sini iki ayrı URL olarak göndermeye çalışmak, sorun çıkarmaya ve hatta sonlandırmaya davet etmekle aynıdır. Aynı şekilde, bu, gönderimleri alanlar için otomatik gönderimlerden kaçınmanın bir nedenidir. Tekrar göndermeyi denemeden önce, alan adınızın zaten belirli bir arama motoruna gönderilip gönderilmediğini kontrol edin. Orada görürseniz, devam edin. Orada tekrar denemeyi ve göndermeyi düşünmenin bir anlamı yok.

Çiftlikleri bağla. Adsense’inizi kime ve neye bağladığınıza dikkat edin. Arama motorları, bağlantılarınızı kontrol edemeyeceğinizi bilir. Ancak, neye bağlantı verdiğinizi kesinlikle kontrol edebilirsiniz. Link çiftçiliği, arama motorlarının, özellikle de Google’ın gözünde her zaman çürük bir elma olmuştur. Bu, onlardan kaçınmaya çalışmak için yeterli bir sebep. Tek bir sayfada 100’den yüksek bir bağlantıya sahip olmak sizi bir bağlantı grubu olarak sınıflandırır, bu yüzden onları bundan daha yüksek yapmamaya çalışın.

Satılık sayfa sıralaması. Uzun süredir çevrimiçi iseniz, PR bağlantılarını satan veya başka sitelerle ticaret yapan bazı sitelerin olduğunu fark edeceksiniz. Bunu yapıyorsanız, gelecekte herhangi bir zamanda bir yasak bekleyin. Reklam satmak veya bağlantıyı kazanmak sorun değil. Ancak bunu sayfa sıralamanızın doğrudan reklamıyla yapmak, arama motorlarının kötü tarafına geçmenin bir yoludur.

Kapılar. Bu, sayfaların gizlenmesine benzer. Ziyaretçileri başka bir “kullanıcı dostu” sayfaya yönlendirmeyi amaçlayan, seçim anahtar kelime reklamlarıyla dolu bir sayfanın yaygın uygulaması, arama motorları arasında büyük bir sorundur. Bu tür hizmetler sunan birçok seo firması var. Artık gerçekte ne olduklarını bildiğinize göre, ne pahasına olursa olsun onlardan kaçınmaya çalışın.

Aynı içeriğe sahip birden fazla alan. Farkında değilseniz, arama motorları alan IP’lerine, kayıt tarihlerine ve diğerlerine bakar. Aynı içeriğe sahip birden fazla alan adına sahip olmak, onlardan gizleyebileceğiniz bir şey değildir. Aynı şey, içeriğin ayrı sayfalarda, alt alanlarda birçok kez çoğaltılması ve birden çok alanın aynı içeriğe iletilmesi için de geçerlidir.

Yukarıdaki tekniklerin çoğu çoğu arama motoru için geçerlidir ve tamamen Google için değildir. Adsense’inizi, sayfalarınızla birlikte botlar için değil, insan kullanıcılar için oluşturduğunuzu düşünerek, reklamlarınız ve siteleriniz için harika şeylerden emin olabilirsiniz.

Arama motorlarının gazabından kaçınmaktan ve Adsense ile site hesabınızın tamamen feshedilmesinden bahsetmiyorum bile.

Yorum Eklemek İstermisin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.