Adsense ile Para Kazanmaya Başlamanın Temelleri

Adsense, bir web sitesi yayıncısının cephaneliğindeki en güçlü araçlardan biri olarak kabul edilir. Bir kişinin sitelerinden kolayca para kazanmasını sağlar. Doğru kullanılırsa onlar için çok büyük ve sağlıklı bir gelir sağlayabilir. Ancak bunları doğru kullanmıyorsanız ve sadece ondan elde ettiğiniz geliri maksimize ediyorsanız, aslında masada çok fazla para bırakıyorsunuz. Tüm insanların yapmaktan nefret ettiği bir şey.

Adsense ile nasıl para kazanmaya başlayabilirsiniz, kolay ve hızlı bir şekilde yapılabilir. Bu kadar kısa sürede alacağınız sonuçlara şaşıracaksınız.

Anahtar kelime dahil edilmiş bazı kaliteli içerik makaleleri yazarak başlayın. Kelimelerle iyi olma hediyesi verilen birçok insan var. Yazmak onlar için kolay. Neden bu süreçte ekstra para kazanacak şekilde çalışmasını sağlamıyorsunuz?

Reklamlarınızı yazmaya ve etkili bir Adsense’e sahip olmaya başlamadan önce aslında aklınızda bulundurmanız gereken üç adım var.

Anahtar kelime araması. Bazı popüler konular, anahtar kelimeler veya ifadeler bulun. Daha fazla kişinin tıkladığını düşündüğünüzü seçin. Bu aslında bazı sitelerin sadece Adsense işi olanlara sunduğu bir anahtar kelime seçici ve öneri aracıdır.

Makaleler yazmak. Aramanızda ulaştığınız konulardan anahtar kelimelerle özgün içerik yazmaya başlayın. Arama motorlarının makalelerinin kalitesiyle gurur duyduğunu ve yazacağınız şeyin onların taleplerini karşılaması gerektiğini unutmayın.

Kaliteli içerik sitesi. Makalelerinizin ve web sitelerinizin konusunu ve anahtar kelimelerini hedefleyen, Adsense reklamlarıyla birleştirilmiş kaliteli bir içerik sitesi oluşturun. Bu, başlangıçta yaptığınız her şeyin gideceği yer ve burası aynı zamanda size değerlerini kanıtlayacakları yer.

Reklamlarınızın doğru konumlandırılması özenle yapılmalıdır. Reklamlarınızı, sörfçülerin tıklama olasılığının en yüksek olduğu yerlere yerleştirmeye çalışın. Araştırmaya göre, sörfçülerin belirli bir siteyi ziyaret ettiklerinde ilk baktıkları yer sol üst kısım. Bunun arkasındaki neden bilinmiyor. Belki de en yararlı arama motoru sonuçlarından bazılarının diğer tüm sıralamaların en üstünde yer almasıdır. Bu nedenle ziyaretçiler, diğer sitelere göz atarken aynı yere bakma eğilimindedir.

Bu işe yeni başlayanlardan bazıları, şimdiden oldukça iyi durumda olduklarını ve tıklama oranlarının ve BGBM rakamlarının oldukça sağlıklı olduğunu düşünebilir. Ancak, kazancınızı ikiye katlamak için daha fazla tıklama oluşturmak için daha fazla teknik ve stil var. Bu teknikleri bilerek ve kendi yararınıza çalışarak, daha önce yaptıklarını yapan diğer insanlardan üç kat daha fazlasını elde edeceğinizi anlayacaksınız.

Son olarak, Adsense, web yöneticilerinin ve yayıncıların bir dizi sitedeki sonuçlarını site bazında, sayfa sayfa veya istediğiniz herhangi bir temelde izlemelerine olanak tanıyan bazı mükemmel izleme istatistiklerine sahiptir. Hangi reklamların en iyi performansı gösterdiğini bulmanıza yardımcı olacak güçlü bir araç olduğundan, onun yeteneğinin farkında olmalı ve bundan en iyi şekilde yararlanmalısınız. Bu şekilde Adsense reklamlarınızda ince ayar yapabilir ve göz ardı edilenlerden çok en çok ziyaret edilenlere odaklanabilirsiniz.

Bilmen gereken başka bir şey. Afişler ve gökdelenler öldü. Uzmanlara sorun. Afişleri ve gökdelenleri unutsan iyi olur. Sörfçüler bu tür reklam biçimlerini evrensel olarak görmezden gelir. Bunun nedeni, bir reklam olarak tanınmaları ve reklamların nadiren ilgi çekici olmalarıdır, bu yüzden insanlar onları görmezden gelir.

Adsense ile gerçekten para kazanmaya başlamak için, neyi başarmak istediğinize ve bunları nasıl başaracağınıza kesin olarak odaklanmalısınız. Diğer ticari girişimlerde olduğu gibi, sabırla birlikte zamana ihtiyaç vardır.

Bunları tamamladıktan sonra sitenizi ve Adsense’inizi görmezden gelmeyin. Adsense gelirinizi hızlı bir şekilde tetiklemek için sitelerinizdeki Adsense reklamlarında ayarlamalar yapmak için biraz, hatta bir saat ayırın.

Bir deneyin ve ilk etapta Adsense’e girdiğiniz için pişman olmayacaksınız.

Yorum Eklemek İstermisin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.