Adsense ile Web Sitenizden Para Kazanmak Karlı!

Sitenizi nasıl en üst düzeye çıkarırsınız?

Üzerinde Adsense reklamları görüntüleyerek tıklama başına birkaç dolar kazanarak. Birçoğu artık bu gelir kaynağından iyi para kazanıldığını anlıyor. Web sitenizdeki her sayfa için bu tıklamaları çarpmanın basit matematiksel hesaplamasını deneyin ve harcadığınız az çabayla aylık kalan gelire eşdeğer bir kazanç toplamı elde edin.

Google Adsense, her büyüklükteki web sitesi yayıncısının, web sitelerinin içerik sayfalarında alakalı ve metin tabanlı Google reklamları göstermesi ve bu süreçte para kazanması için hızlı ve kolay bir yoldur. Görüntülenen reklamlar, kullanıcılarınızın sitenizde aradıklarıyla ilgilidir. Adsense kullanarak hem para kazanabilmenizin hem de içerik sayfalarınızı geliştirebilmenizin ana nedeni budur.

Ne kadar kazanacağınız, reklamverenlerin ne kadar ödemeye istekli olduğuna bağlı olacaktır. Ayrıca gerekli anahtar kelimelere de bağlı olacaktır. Reklamverenin seçtiği anahtar kelimeler yüksek talep görüyorsa, tıklama başına daha fazla dolar alabilirsiniz. Öte yandan, düşük talepli anahtar kelimeler size tıklama başına sadece birkaç kuruş kazandıracaktır.

Adsense kullanarak web sitenizden kâr etmeye nasıl başlayabilirsiniz?

1. Bir Adsense hesabına kaydolun. Sadece birkaç dakikanızı alacaktır.

2. Site kabul edildiğinde, web sayfalarınıza dahil etmek için bir klip kodu alacaksınız. Bu kodu istediğiniz kadar sayfaya veya web sitesine ekleyebilirsiniz. AdWords bundan hemen sonra görünmeye başlayacaktır.

3. Birisi web sayfalarınızdan herhangi birinde görüntülenen AdWords’ü tıklamaya başladığında, tıklama başına birkaç sent veya bir miktar dolar kazanacaksınız. Kendi reklamlarınıza tekrar tekrar tıklayarak yanlış gelir elde etmeye çalışmak hayırdır. Bu, bir cezaya veya sitenizin elenme olasılığına neden olacaktır. Halihazırda kazandığınız para bu nedenle kaybedilebilir.

4. İstatistiklerinizi görüntüleyin. Adsense kazançları, web sitesi hesabınıza giriş yaparak istediğiniz zaman kontrol edilebilir.

Hesabınızı çalıştırdıktan sonra, onları sizden daha fazla para kazanan birçok siteye yerleştirmek isteyebilirsiniz. Web sitenizin nasıl performans göstereceğini ve size vereceği para miktarını etkileyen faktörlerin olduğunu unutmamak önemlidir.

Bir site para kazandığında, sahibinin zaten elde ettiklerinden daha fazlasını elde etmek istemesi yaygın bir uygulamadır. Adsense içeriğiniz için istediğinizi elde etmek genellikle deneme yanılma ile birlikte biraz zaman alır.

Pratik yapabileceğiniz ve kullanabileceğiniz zaman ve bazı önemli faktörler.

Adsense kazancınızı nasıl artırırsınız?

1. Sayfa başına bir konu seçin. Sayfanız için yalnızca birkaç hedeflenen kelime öbeği içeren bir içerik yazmak en iyisidir. Arama motoru daha sonra daha alakalı reklamlar sunacak ve bu da daha yüksek tıklamalarla sonuçlanacaktır.

2. Reklamınızın çevresinde beyaz boşluk kullanmak. Bu, ziyaretçilerinizin kolayca fark edebilmesi için reklamınızı sayfanızın geri kalanından farklı hale getirebilir. Ayrıca, arama motorları tarafından sağlanan, reklamınızın rengini web sayfası rengiyle uyumlu hale getirebilecek başka renk seçenekleri de vardır.

3. Reklam yerleşiminizi test edin. Daha olumlu sonuçlar elde etmek için web sayfasının kenarından aşağıya doğru uzanan dikey biçimin kullanılması önerilir. Hangisinin size daha iyi sonuçlar vereceğini görmek için belirli bir süre hem yatay hem de dikey biçimleri deneyebilirsiniz.
4. Daha fazla içerik tabanlı sayfalar. Anahtar kelime öbeklerinize daha fazla odaklanan sayfalar oluşturarak web sitenizin temasını genişletin. Bu, sayfaları arama motorları için optimize edecektir. Yalnızca trafik çekmekle kalmaz, aynı zamanda onları AdWords’ün görüntülenmesi için daha alakalı hale getirir.
5. Site Oluşturun. Bu, çok sayıda Adsense geliri oluşturmak için kullanılacak mükemmel bir araçtır. Site Oluşturma Arama motorlarında üst sıralarda yer alabilen, anahtar kelime açısından zengin bir siteye hızlı bir şekilde ulaşmak için gerekli tüm araçlara sahiptir. Bu aynı zamanda, yüksek oranda hedeflenmiş ziyaretçilerden oluşan sitenize bir trafik akışı üretecektir.

Yorum Eklemek İstermisin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.