Adsense Kazançlarınızı Artırmanın 5 Yolu

Web yöneticileri web sitelerinden para kazanmak istiyorsa, bunu yapmanın en iyi yolu Adsense’dir. Siteleri aracılığıyla günde iyi para kazanmak için çok uğraşan birçok web yöneticisi var. Ama sonra bazı “dahiler”, web sitelerinde Adsense reklamlarından günde yüzlerce doların keyfini çıkarıyor. Bu web yöneticilerini diğer türlerden farklı kılan şey, farklı olmaları ve alışılmışın dışında düşünmeleridir.

Orada bulunanlar ve bunu yapanlar, bu alana girmek isteyenlere yardımcı olacak oldukça faydalı ipuçlarına sahipler. Bu ipuçlarından bazıları geçmişte oldukça fazla kazanç sağladı ve bunu sürekli olarak yapıyor.

Adsense kazançlarınızı en iyi şekilde nasıl artırabileceğinize dair kanıtlanmış 5 yol.

1. Adsense reklamının tek bir biçimine odaklanmak. Çoğunluk için iyi çalışan tek biçim Büyük Dikdörtgendir (336X280). Aynı biçim, daha yüksek TO veya tıklama oranları ile sonuçlanma eğilimindedir. Kullanabileceğiniz birçok format arasından neden bu formatı seçtiniz? Temel olarak, reklamlar normal web bağlantıları gibi görüneceğinden ve bunlara tıklamaya alışmış olan insanlar bu tür bağlantılara tıklar. Adsense’inize tıkladıklarını biliyor olabilirler veya olmayabilirler, ancak tıklamalar olduğu sürece, hepsi sizin yararınıza olacaktır.

2. Reklamlarınız için özel bir palet oluşturun. Sitenizin arka planına uygun bir renk seçin. Sitenizin arka planı beyazsa, reklam kenarlığınızın ve arka planınızın rengi olarak beyazı kullanmayı deneyin. Renkleri modelleme fikri, Adsense’in web sayfalarının bir parçası gibi görünmesini sağlamaktır. Yine, bu, sitenizi ziyaret eden kişilerin daha fazla tıklamasına neden olacaktır.

3. Adsense’i sitenizin alt sayfalarından kaldırın ve en üste koyun. Adsense’inizi saklamaya çalışmayın. Onları insanların çabuk görebileceği bir yere koyun. Kazançlarınızı gördüğünüzde Adsense konumları arasındaki farkın nasıl yaratabileceğine şaşıracaksınız.

4. İlgili web sitelerine giden bağlantıları koruyun. Bazı sitelerin diğerlerinden daha iyi durumda olduğunu düşünüyorsanız, reklamlarınızı oraya koyun ve onları korumaya ve yönetmeye çalışın. Bu siteye zaten çok sayıda Adsense eklenmişse, kendinizinkini hepsinin üstüne koyun. Bu şekilde ziyaretçi, o siteye göz attığında ilk önce reklamlarınızı görecektir.

5. SSI (veya sunucu tarafı dahil) kullanarak Adsense kodunuzun web sayfalarına eklenmesini otomatikleştirmeye çalışın. Sunucunuzun SSI’yi destekleyip desteklemediğini web yöneticinize sorun. Bunu nasıl yapıyorsun? Adsense kodunuzu bir metin dosyasına kaydedin, “adsense metni” olarak kaydedin ve web sunucusunun kök dizinine yükleyin. Ardından SGK’yı kullanarak diğer sayfalardaki kodu arayın. Bu ipucu, özellikle web sitelerinde sayfa oluşturmak için otomatik sayfa oluşturucuları kullananlar için zamandan tasarruf sağlar.

Bunlar, web sitelerinde yüzlerce hatta binlerce oluşturmak isteyenler için işe yarayan ipuçlarından bazıları. Reklamların görüntülendiğini bilmek önemlidir, çünkü onları görüntüleyen kişilerin ilgisini çeker. Bu nedenle, belirli bir konuya odaklanmak birincil amacınız olmalıdır, çünkü ekranlar özellikle kişilerin zaten görüntüleyecekleri bir konuyu hedefleyecektir.

Sizinle aynı konuyu paylaşan birçok Adsense olduğunu da unutmayın. Daha önce yapılmış olanlardan biraz farklı ve benzersiz olacak iyi bir reklam yapmayı düşünmek en iyisidir. Ziyaretçilerin yaptığı her tıklama sizin için bir puandır, bu nedenle Adsense’inizi insanların kesinlikle tıklayacağı bir şey haline getirerek her tıklamayı sayın.

Kazançlarını artıranlar tarafından verilen ipuçları, yalnızca başkalarıyla paylaşmak istedikleri yönergelerdir. Bazıları için bir şekilde harikalar yarattıysa, belki sizin için de harikalar yaratabilir. Bunları reklamlarınızda deneyin ve getireceği sonucu görün.

Başkaları yaptıysa, kendiniz denemekte yanlış bir şey yoktur.

Yorum Eklemek İstermisin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.