Adsense Kazançlarınızı En Üst Düzeye Çıkarmanın 2 Kesin Yolu

Çoğu web yöneticisi, Adsense’in oldukça büyük bir ek reklam geliri kaynağı oluşturduğunu bilir. Bu yüzden çoğu, yüksek ödeme yapan anahtar kelimelerin peşinden gitmek için kullanır. Anahtar kelimelerin ne olduğunu söyleyen listeleri yanlarında bulundururlar ve bunları tanımlamak için çeşitli yöntemler kullanmışlardır. Yine de, bu yüksek ücretli anahtar kelimeleri sayfalarına yerleştirdikten sonra, gelmesini bekledikleri para gerçekten gelmiyor.

Yanlış yaptıkları şey nedir?

Sayfaların uygun anahtar kelimelerle olması bir şeydir. Ancak ziyaretçileri bu sayfalara çekmek başka bir konudur ve çoğu zaman eksik olan faktördür.

Mesele şu ki, ziyaretçileri yüksek ücretli anahtar kelime sayfalarınıza çekmek için site navigasyonunuzu optimize etmeniz gerekiyor.

Bir an için durun ve ziyaretçilerin web sitenizi nasıl kullandığını düşünün. Bir ziyaretçi belirli bir sayfaya ulaştıktan sonra, kulağa ilginç gelen başka bir sayfaya tıklama eğilimi gösterir. Oraya, başlangıçta geldikleri bir sayfada görünen diğer bağlantılar sayesinde ulaşırlar. Bu site navigasyonudur. Her şey ziyaretçilerin siteniz hakkında hareket etmesini sağlamakla ilgilidir. Ve Adsense kazançlarınızı en üst düzeye çıkarmanın bir yolu.

Tipik bir web sitesinde her sayfada menü bağlantıları bulunur. Bu bağlantılardaki ifadeler, bir ziyaretçinin dikkatini çeken ve onları o web sitesinin başka bir sayfasına götürecek bağlantılardan birine tıklamasını sağlayan şeydir. “Ücretsiz” veya “indirilen” bağlantılar çoğu zaman dikkat çekicidir.

Bu gezinme mantığı, yüksek ödeme yapan sayfalarınıza trafik çekmek için de uygulanabilir. Arama motorlarından çok fazla trafik alan, ancak kazancı düşük olan bazı web siteleri var. İşin püf noktası, ziyaretçileri bu sayfalardan uzaklaştırmak ve onları daha yüksek kazançlı olanlara yönlendirmek için akıllıca etiketlenmiş bağlantıları denemek ve kullanmaktır. Bu, gerçek ucuz tıklamaları gerçek dolara çevirmenin harika bir yoludur.

Bu aynı stilin sizin ve web siteniz için işe yarayıp yaramadığını test etmeye başlamadan önce, iki şeye sahip olmanız gerekir. İzlenecek ve karşılaştırılacak bir şey ve site trafiğinizi yönlendirmek istediğiniz bazı yüksek kazançlı sayfalar. Bir seçenek, sık ziyaret ettiğiniz sayfalardan birkaçını seçmektir. Bu, hızlı sonuç alınmasını sağlar.

Şimdi yapılacak bir sonraki şey, ziyaretçilerin belirli bir sayfayı görüntülemelerini sağlamanın yollarını düşünmek ve onları yüksek kazançlı sayfalarınıza götürecek bağlantıya tıklamak. Bu bağlantı için akılda kalıcı bir açıklama bulun. Bağlantı için akılda kalıcı ve benzersiz bir açıklama bulun. İnsanların her gün göremediği bir şey düşünün. Bu, meraklarını yeterince tetikleyecek ve bunun neyle ilgili olduğunu görmeye çalışacaklar.

Okuyucularınızın dikkatini çekmek için grafikleri de kullanabilirsiniz. Bağlantınızı fark edilir kılmak için yapabileceklerinizin bir sınırı yoktur. Sitenizin başarısının peşindeyseniz, sadece bu hedefe ulaşmak için gereken her şeyi yapacaksınız. Sadece yaratıcı ol. Adsense reklamverenlerinin çoğu söz konusu olduğunda, yazdıklarıyla ilgili uyulması gereken yazılı ve yazılı olmayan hiçbir yasa yoktur. Arama motorlarının yönergelerini aşmadığınız sürece, bunun için gidin.

Ayrıca her şeyin konum, konum ve konumla ilgili olduğunu unutmayın. Mükemmel dikkat çekici açıklama elde edildikten sonra, bu açıklayıcı bağlantıyı yüksek ödeme yapan sayfanıza yerleştirmek için sayfanızdaki mükemmel noktayı belirlemelisiniz.

Site gezinmelerini en üst düzeye çıkarma konusunda nasıl gittiklerini görmek için diğer web sitelerini ziyaret etmekte yanlış bir şey yoktur. “Sıcak sayfalar” veya “En çok okunan” listeleri çok yaygındır ve halihazırda fazlasıyla kullanılmaktadır. Birçok web sitesinin kullandıklarını tanıyın ve onları taklit etmeye çalışmayın.

Bunu yapmanın başka bir yolu da farklı sayfalarda farklı metinleri denemek ve kullanmaktır. Bu şekilde neyin işe yarayıp neyin yaramadığını göreceksiniz. Ayrıca bir şeyleri karıştırmaya çalışın. Bağlantıları üste ve bazen de alta koyun. Hangilerinin daha fazla tıklama aldığını ve hangilerinin göz ardı edildiğini bu şekilde test edersiniz.

Test başlasın. Siteniz için en uygun site gezinme stilini bulana kadar test etme ve izleme.

Yorum Eklemek İstermisin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.