Google Adsense Geçersiz Tıklamaları Çevreleyen Kurallar ve Kontrolde Olma

Geçersiz Bir Tıklama Hakkında Bu Kadar Önemli Olan Nedir ve Beni Nasıl Etkiler?

Her şeyden öte, geçersiz bir tıklama büyük bir hayır-hayırdır ve hesabınızın her şeyden daha hızlı feshedilmesine neden olur. Bununla birlikte, bir yayıncının kazanç potansiyelini artırmak için kendi reklamlarını tıklaması geçersiz tıklamadır. Aynı zamanda, bir yayıncı diğerlerinden yalnızca gelirlerini artırmak için reklamlarına tıklamalarını istediğinde de olur. Ayrıca reklamverenin maliyetlerini yükseltir ve Google buna müsamaha göstermez. Google Adsense en son teknolojiye sahiptir ve neler olup bittiğini bilirler.

Geçersiz tıklamalar, birisi reklamları veya otomatik yazılımları tıklamak için robotları kullandığında da meydana gelir. Reklamlara tıklamak için kullanılan herhangi bir aldatıcı uygulamadır.

Geçerli tıklamalarla çok sayıda para kazanma fırsatı olduğu için geçersiz tıklamalar da gereksizdir. Optimize edilmiş bir web sitesi, faydalı içerik ve çekici reklamlarla, hiç kimsenin geçersiz tıklamalar kullanma fikrini aklından geçirmesi için hiçbir neden yoktur.

Adsense Hesabınızı Kontrol Etmek

Yayıncı sizsiniz, sitenizde yayınlanan reklam üzerinde tam kontrole sahipsiniz. Yalnızca resim reklamları, yalnızca metin reklamları veya her ikisinin bir kombinasyonunu yayınlamayı seçebilirsiniz. Google, kazanç potansiyelinizi en üst düzeye çıkarmak için her ikisinin bir kombinasyonunu seçmenizi önerir, ancak karar sizindir.

Reklam kararınızı verirken, hesabınızın tamamında (resim veya metin) hangi tür reklamların yayınlanacağını seçme özgürlüğüne de sahipsiniz veya bu kararı belirli bir sayfada ne tür reklamların yayınlanabileceğine göre daraltabilirsiniz.

Şu an itibariyle, resim reklam tıklama oranınızı metin reklam tıklama oranınızdan ayırt edemezsiniz. Elbette, tıklama oranınızı başka bir sitenin aksine bir siteden ayırt edebilirsiniz. Örneğin, bir sitede yalnızca resim reklamlar ve başka bir sitede yalnızca metin reklamlar yayınladığınızı varsayalım. Her iki siteyi de izlemek için kanallar ayarlayarak, hangi sitenin daha iyi tıklama oranına sahip olduğunu görebilirsiniz. Elbette, metin reklamları mı yoksa resim reklamları mı yayınladığınızdan daha fazla faktörün olacağını göz önünde bulundurmalısınız. Genel olarak reklamların içeriği, yerleşimi, hatta rengi bile fark yaratabilir.

Resim reklamların nasıl etkinleştirileceği veya devre dışı bırakılacağıyla ilgili özel talimatlar için Google Adsense Destek Sitesine bakın. Unutma, her şey sana bağlı!

Yorum Eklemek İstermisin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.