Google Adsense İnternetten Kazanç Sağlamak İçin En Kolay Yolmu ?

Son birkaç aydır, Google Adsense tüm İnternet’teki forumlara, tartışmalara ve haber bültenlerine hakim oldu. Zaten, sadece evden çalışanlar tarafından yapılacak muhteşem zenginlik hikayeleri ve milyonlarca kişi var. Görünüşe göre Google Adsense, internet pazarlamacılığı işine zaten hakim durumda ve artık çevrimiçi para kazanmanın en kolay yolu olarak kabul ediliyor.

Adsense ile başarının anahtarı, yüksek talepli anahtar kelimeler için yüksek trafik alan sayfalara reklam yerleştirmektir. Reklamverenin tıklama başına maliyeti ne kadar yüksek olursa, sitenizden tıklama başına o kadar fazla alırsınız. Açıkçası, tıklama başına düşük maliyetli anahtar kelimeleri hedeflemek ve onları isabet almayan sayfalara yerleştirmek işe yaramaz.

Tüm insanlar her gün internete girip tıklıyorken, Google Adsense’in neden anında hit haline geldiğine şaşmamalı.

Bu pazarda yeni olan bazıları için, ana sayfalarının diğer insanların hizmetlerini tanıtan küçük reklamlarda bir yere gömüldüğünü bilmek gururlarına bir darbe olacaktır. Ama sonra, aslında bu şekilde daha fazla para kazandıkları fikrini aldıklarında, tüm şüpheleri ve şüpheleri ortadan kalkar.

Bazı başarılı web yöneticilerinin ve yayıncıların Adsense kullanarak para kazanmayı kolaylaştırmak için bir araya getirmeyi öğrendiği iki önemli ve akıllı faktör vardır.

1. Web sitenizdeki yüksek trafikli sayfaları hedefleme. Günlüklerinizi kontrol ederseniz, ziyaretçilerinizin çoğunun sitenizde sunduğunuz ücretsiz bağlı kuruluş pazarlama kaynaklarından ve e-kitaplardan yararlandığını keşfedeceksiniz. Basit bir deyişle, reklamlarınız etkili bir şekilde çalışıyor ve daha fazla tıklama alıyor. Aynı zamanda sizin için daha fazla para demektir.

2. Adsense bağlantılarını çok az ya da daha iyisi hiç kâr getirmeyen sayfalara yerleştirmek. Adsense’i ücretsiz bir kaynaklar sayfasına yerleştirerek, diğer sitelerde kaybedilen potansiyel müşteri miktarını azaltacaksınız. Zor ama yine de etkili.

Etkili bir şekilde çalışmayı öğrendiğinizde, bu iki faktör aslında yüksek trafikli bir sayfadan minimum miktarda gelir elde etmek için iyi bir kaynaktır. Birçok kişi bu stratejiyi Adsense ile ekstra ve nakit para almak için kullanıyor. Bu aynı zamanda, çabalarını ziyaretçilerine güçlü bağlı kuruluş bağlantısı içermeyen içerik sunmaya odaklayan bilgilendirici siteler için de faydalıdır. Artık hizmetlerinden parasal bir getiri elde edebilirler.

İnsanların Adsense’lerinden en kolay parayı nasıl kazanacaklarını öğrendikleri birçok teknikle, Google’ın iyi imajlarını korumak için Adsense’lerini güncellemek ve cilalamak için her şeyi denemesi şaşırtıcı değil.

Adsense’de 2. tier ekleme ihtimali imkansız değil. Tüm insanlar artık Adsense’de daha fazla zaman harcarken ve bu pazarlama hattına daha fazla girerken, henüz yapılacak birçok yeni iyileştirme hakkında hiç şüphe yok. Tüm dünyadaki web yöneticilerinin ve yayıncıların alt ortaklara kaydolduklarında ve halihazırda kazandıkları miktarı iki hatta üç katına çıkardıklarında yüzlerindeki gülümsemeyi hayal edin.
Adsense ile şu anda kullanılabilen özellikle kullanışlı bir para kazanma özelliği, 200 url’ye kadar filtreleme yeteneğidir. Bunlar, web yöneticilerine, sayfalarından düşük değerli teklifleri ve web sitelerine gelen rakipleri engelleme seçeneği sunar. Yalnızca avantajlı olanları almak ve “işe yaramaz” görünenleri atmak hakkında konuşun.

Google Adsense ile olanaklar sınırsızdır. Yine de, bu internet pazarlamacılığının yaptığı kolay para sürecinden yararlanan birinin olasılığı da var. Bunun hakkında daha fazla düşünürseniz, bu olumsuz faktörler Google’ı bu süreçte Adsense’i yıkmaya ve çökertmeye zorlayabilir. Bu olursa, insanlar Adsense kadar kolay çevrimiçi para kazanmayan eski internet pazarlama yöntemlerine geri dönmek zorunda kalacaklar.

Ancak şimdilik, Google Adsense burada kalacak. Sadece yeteneklerini kullanarak çevrimiçi olarak kolay para kazanmak isteyen insanlar olduğu sürece, gelecek iyi görünüyor. Google’ın Adsense üzerinde uyguladığı tüm katı kuralların yanı sıra, Adsense ayrıcalıklarının spam olması ve hatta feshedilmesi biraz zaman alacaktır.

Yorum Eklemek İstermisin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.