Google Adsense Programı Gelir Elde Etmek İsteyen Web Yöneticileri İçin Nasıl Çalışır?

Reklamverenler, metin içeren sayfalara yerleştirilen reklamlarını tıkladığında Google’a ödeme yapar. Örneğin, çim biçme makineleri hakkında bir içerik yazarsanız, o sayfada büyük olasılıkla çim biçme makinesi üreticilerinin ve/veya perakendecilerin reklamlarını görürsünüz. Birisi bu reklamları tıkladığında, reklamveren Google’a ödeme yapar ve Google size ödeme yapar. Elbette, reklamveren, eklentiye tıklayan kişinin çim biçme makinesini veya sundukları her şeyi satın alacağını umuyor.

Aslında Google, bu sürecin bütünlüğü konusunda çok katıdır. Kendi reklamlarınıza tıklamanız yasaktır. Bunu yaparsanız, Adsense hesabınız sonlandırılır ve bir daha asla geri alamayabilirsiniz. Ayrıca, başkalarından “reklamlarınızı” tıklamalarını istemeniz de yasaktır. Mantıklı. Hiç kimse çim biçme makinesini veya reklamın konusunu satın almakla gerçekten ilgilenmezken, reklamcılar neden sırf arkadaşlarınızın ve ailenizin reklamlarınızı tıklayabilmesi için ödeme yapmak istesin ki?

İyi haber şu ki, “hile yapmak” gerekli değil. Google Adsense o kadar kolay ki, sadece kurallara uyarak daha fazla para kazanacaksınız. Arama motorlarında görünecek ilginç içeriğe sahip olun veya yazın ve bu reklamları okumak için doğru kişileri “hedeflemişsiniz”. Bir düşünün, Indiana’da biri bir çim biçme makinesi alıyor ve siz de bir komisyon alıyorsunuz!

Google Adsense Programı Hakkında Başkalarına Söylenmemesi Gerekenler – En Önemli Kural

Sempati ancak bu kadar ileri gider. Bu yalnızca Google Adsense Program Politikalarına aykırı olmakla kalmaz, aynı zamanda programı özenle çalıştırmak yerine reklamlarınızı tıklamaları için arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize güvenirseniz, kendinizi ve Google Adsense Programını aldatırsınız.

Çocuğunuz yıl sonu okul partisi için aşırı pahalı mumlar satarken “bana yardım et” feryadı işe yarayabilir, ancak bunun Google Adsense Programında yeri yoktur.

Ayrıca, insanlardan reklamlarınızı tıklamalarını istiyorsanız, sitenizi tavsiyelerin yanı sıra geçerli tıklamalar için optimize etmiyorsunuz demektir. İçeriğinizi ve sitenizi cilalamak için aynı enerjiyi kullanın. Aileniz ve arkadaşlarınız neler yaptığınızı sorduğunda, onlara sıkı çalışmanızı gururla gösterebilirsiniz. Ne kadar heyecanlı olduğunuzu gördüklerinde, tavsiye gelirinizin arttığını göreceksiniz.

Yorum Eklemek İstermisin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.