Google Adsense Programına Nasıl Başvurulur

Bir Google Adsense hesabına başvurmak, ilgilenen herhangi bir web yöneticisi için hızlı ve kolaydır. Tarayıcınızı www.google.com/adsense adresine yönlendirmeniz ve uygula’yı tıklamanız yeterlidir. Hesap türü altındaki açılır oka tıklayın ve birey mi yoksa işletme mi olduğunuzu seçin. Hangisini seçeceğinizden emin değilseniz, soldaki soru işaretine tıklayın. Ardından, ülkenizi veya bölgenizi seçin.

Web sitesi bilgileri altında, birincil URL’nizi sorar. Kendi web siteniz varsa, burada listeleyin. writeup.com veya bloggingparty.com gibi bir blog sitesi kullanıyorsanız, bu URL buraya gelir.

Web sitenizin birincil dilini seçin. Google adsense, Çince (basitleştirilmiş), Danca, Felemenkçe, İngilizce, Fince, Fransızca, Almanca, Macarca, İtalyanca, Japonca, Korece, Norveççe, Lehçe, Portekizce, Rusça, İspanyolca, İsveççe ve Türkçe’yi destekler.

Sayfalarınızdan istediğiniz ürünü seçin. İçerik için Adsense, sayfalarınızdaki içeriği hedefleyen reklamlarınız olacağı anlamına gelir. Örneğin, döşeme hakkında yazarsanız sayfanızda halı reklamları olabilir. Arama için Adsense, sayfalarınıza bir Google arama kutusu eklemeniz içindir. Google Adsense kazançlarınızı en üst düzeye çıkarmak için her ikisine de sahip olmak isteyeceksiniz.

Bundan sonra, sadece normal iletişim bilgileri ve hepiniz hazırsınız. Başvurunuzun onaylanıp onaylanmadığını bildiren 2 veya 3 gün içinde bir e-posta alacaksınız.

Google Adsense Kazançlarımdan Vergi Ödemek Zorunda mıyım?

Google Adsense, programa katılanlardan vergi bilgilerini toplamak zorundadır. Bir işletmeyseniz, başvurunuza EIN numaranızı yazmanız gerekir. Eğer bir bireyseniz, tek ihtiyacınız olan sosyal güvenlik numaranızdır. İlk kaydolduğunuzda bu bilgilere sahip değilseniz, yine de Google Adsense programına başvurabilirsiniz. Ancak, vergi bilgilerinizi alana kadar Google Adsense’in size ödemeleri durduracağını unutmayın.

Google vergi kesintisi yapmaz veya herhangi bir vergi tavsiyesi vermez, ancak kazancınız belirli bir miktara ulaştığında size 1099 gönderir. Elbette, ABD dışındaki bir işletmeyseniz ve ABD’de herhangi bir faaliyetiniz yoksa, bu bilgileri vermeniz gerekmeyecektir. Google Adsense programıyla ilgili daha fazla vergi bilgisi için Google Adsense Destek sitesini ziyaret edin. Vergiyle ilgili diğer sorularınız veya endişeleriniz için www.irs.gov adresinde oturum açabilirsiniz.

Yorum Eklemek İstermisin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.