Google Adsense Raporunu Anlama

Google Adsense hesabınıza giriş yaptığınızda otomatik olarak tüm Adsense aktivitelerinizi görebileceğiniz sayfaya yönlendirilirsiniz. Raporlar sekmesinde “Bugünün Kazançları”nı göreceksiniz. Bu, Google Adsense hesabınızda bugün kazandığınız yaklaşık tutardır. Kazançlar bu noktada nihai değildir ve geçersiz tıklamalar veya ücretler için ayarlanabilir.

Dağılıma bakmak ilginç. Gördüğünüz gibi içerik yazdığınız sayfalarda görünen hedefli reklamları ifade eden İçerik için Adsense ilk sırada yer alıyor. Burada, ilk sütunda listelenen sayfa gösterimlerinin sayısını göreceksiniz. Sayfa gösterimi genellikle sayfa görüntülemeyle aynı olsa da, durum her zaman böyle değildir. Sayfa gösteriminin daha ayrıntılı bir tanımı için Google Adsense desteğine bakın, Adsense Hesabınızı ve ardından Adsense Raporunuzu tıklayın.

Ardından, tıklama sayısını fark edeceksiniz. Bu, “reklamlarınızın” tıklanma sayısını ifade eder.

Sayfa tıklama oranı veya TO, yüzde olarak gösterilen sonraki sütundadır. Sayfanızı görüntüledikten sonra bir reklamın tıklandığı zamanın yüzdesini temsil eder.

Etkin bin gösterim başına maliyet anlamına gelen sayfa eBGBM’si. Toplam kazancın binlerce sayfa gösterim sayısına bölünmesiyle hesaplanır.

Bu istatistikler sizi korkutmasın. Sonuç olarak, kazançlarınız gerçekten önemli olan şeydir. Google Adsense’e daha aşina hale geldikçe, istatistikler ikinci doğa gibi olacak. İlk önce, sadece başlayın.

Google Adsense’in Diğer Reklam Ağlarından Farkı Nedir?

Öncelikle Google olduğu ve yalnızca ad tanıma ile çok fazla nüfuz taşıdığı için. Ancak Google Adsense ağının bir parçası olmanın bazı avantajları şunlardır:

Başlamak hızlı ve kolaydır ve teknik bilgi gerektirmez. Google Adsense, net talimatlarla kolay uygulama için html kodu bile sağlar.

Google Adsense, hem İçerik için Adsense özelliğine hem de Arama için Adsense özelliğine sahiptir.

Google Adsense yalnızca anahtar kelime hedefli reklamlar sağlamakla kalmaz, aynı zamanda site hedefli reklamlar da sağlayarak gelir potansiyelinizi en üst düzeye çıkarır.

Google Adsense, rakiplerinizin reklamlarını sayfalarınızda yayınlamamayı ve diğer istenmeyen reklamları filtrelemeyi seçebilmeniz için bir filtre sağlar.

Google Adsense, kolayca anlaşılan kapsamlı bir destek sitesi sağlar.

Yorum Eklemek İstermisin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.