Google Adsense Tıklama Dolandırıcılığına Yakalanmayın

Pek çok web sitesi sahibi, cezayı hak edecek yanlış bir şey yapmadığı için Google Adsense hesabını kapatıyor. Adsense’den aldıkları parayı göz önünde bulundurursak, kesinlikle geri almak isteyeceklerdir.

Adsense ile kazanacakları parayı göz önünde bulundurursak, buna geri dönmek istemelerine şaşmamalı.

Google Adsense tıklama sahtekarlığının neden düşünüldüğü ve neden birçok insanın buna girdiği de aynı düşüncedir.

Tıklama sahtekarlığı, reklamverenin parasına mal olmak amacıyla reklamlara tıklama eylemidir. Bu, yanlış yönlendirmeler için nakit ödeme yapmakla aynıdır. Birçok kişi web sitesi sahibi bu sahtekarlığın farkındadır ve Adsense’in karşı karşıya olduğu tek büyük sorunun bu olduğu konusunda aynı düşünceyi paylaşmaktadır.

Bu dolandırıcılığa karışmayı nasıl önlersiniz?

Web barındırıcılarının çoğu erişim günlükleri sunuyor. Bu size sunulduktan sonra, onu Google’a da teslim etmeniz gerekir. Bu, sitenizdeki herhangi bir şüpheli etkinliği aramalarına olanak tanır. Bunun gibi problemler çok ciddidir ve bunu onlara vermek, problemi çözmede onlara elinizden gelen her şekilde yardım etmek isteyeceğinizi söylemektir.

Bir tıklama izleme yazılımınız varsa da yardımcı olabilir. Henüz sahip değilseniz, denemeli ve bir tane almalısınız. Bu yazılımın çoğu ücretsiz olduğu için kesinlikle sahip olmanızı engelleyen önemli bir faktör yoktur.

Her zamanki gibi, aldığınız tüm bilgiler Google’a teslim edilmelidir. Bu, Google’a sizin de tıklama sahtekarlığına karşı mücadele ettiğinizi ve hiçbir şekilde bunun bir parçası olmadığını gösteriyor.

Sunucu günlüklerinizi inceleyin ve şüpheli görünen herhangi bir etkinliği izleyin. Küçük veya büyük, tuhaf bulduğunuz her şeyi bildirin.

Kendi IP adresiniz ve yerel coğrafi bölgeniz için reklamları devre dışı bırakmayı düşünebilirsiniz. Bu kesinlikle kazaları önleyecek ve Google’ın sizin gibi başka bir kullanıcıyı yanıltmasına neden olmayacaktır. htaccess dosyası üzerinden yapabilirsiniz. Bu, Google’ın kendi reklamlarınızı tıklamak gibi bir yanılgısına düşmesini ve bu nedenle atılmasını önleyecektir.

Adsense’inizi pop-up’larda ve pop under’larda kapalı tutun. Reklamlarınız, yasa dışı faaliyetleri veya diğer kişilerin veya işletmelerin yasal haklarını değiştirmeyi teşvik eden içerik sitelerinde görüntülenmemelidir. Buna yetişkinlere yönelik ve kumar içeriği olarak kabul edilen içerikler dahildir. Bu kuralı çiğnediğinizi düşünüyorsanız, içeriğinizi veya Adsense’i hemen web sayfasından kaldırın.

Doğru olun ve yanlışlıkla veya kasıtlı olarak kendi başınıza tıklamış olabileceğiniz zamanlar hakkında Google’a itirafta bulunun. Veya uyguladıkları Hizmet Şartlarına aykırı bir şey yaptığınız zamanlar. Yanlış yapmış olabileceğiniz herhangi bir şey hakkında dürüst olun. İtiraf etmek, Google’ın sonunda öğrenmesinden çok daha iyidir. Bu, nihai fesih ve uğrunda çok çalıştığınız şeyi geri alamamanız anlamına gelir.

Ailenize veya arkadaşlarınıza web sitenizde Adsense’den bahsetmeyin. Muhtemelen siz farkında olmadan para kazanmanıza yardımcı olmak için üzerlerine tıklamaya başlayabilirler. İlk etapta deneyerek size yardım etmekten daha fazla zarar veriyor olabilirler.

Tanıdığınız biri Adsense’inize denk gelirse, hiçbir koşulda reklamlarınıza tıklayamayacaklarını anladığından emin olun. Onlara Adsense hakkında önemli şeyler ve bunlarla ne yapılmaması gerektiği hakkında bilgi vermek akıllıca olacaktır.

Çoğu tıklama başına ödeme ağı, web sitesi sahiplerini tıklama sahtekarlıklarına karşı korumak için farklı önlemlere sahiptir. Diğer arama motorları 50’den fazla veri noktasını, IP adresini, tarayıcı bilgilerini, kullanıcının oturum bilgilerini ve örüntü tanımayı izleyebilir. Ayrıca sahtekarlığı tespit eden “sistemleri” vardır. İşlerin nasıl gittiğini izleyen ve reklamverenlerin tıklama sahtekarlıklarını durdurmasına yardımcı olan uzman ekiplerden bahsetmiyorum bile.

Google, tıklama sahtekarlığından nasıl kaçınılacağına dair öneriler sunar. “Negatif anahtar kelimeler” kullanmak, Adsense’inizin sizinle hiçbir şekilde ilgisi olmayan ürün ve hizmetlerde görünmesini sağlamak için kullanılabilir. Google’dan gelen trafiği izleyebilmeniz için bağlantılarınıza izleme URL’leri ekleme.

Google tıklama dolandırıcılığına kapılmayın. Farkında olun ve dikkatli olun.

Yorum Eklemek İstermisin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.